Miért félünk a gyógyszeres segítségtől, miközben a kutyáinkat napi szinten "mérgezzük"?
Miért félünk a gyógyszeres segítségtől, miközben a kutyáinkat napi szinten "mérgezzük"?
Sokan elutasítják a gyógyszeres támogatást, mert attól tartanak, hogy „mérgezik” a kutyájukat, terhelik vele a szervezetét. Ugyanakkor minden nap számos vegyi anyag éri őket: samponok
, tisztítókendők
, kutyaparfümök
, bolha- és kullancsellenes készítmények
stb. – ezek folyamatosan terhelik a szervezetüket, mégis kevesen aggódnak emiatt.






Hiába próbálod megszoktatni a külvilággal


, ha a félelem teljesen megbénítja. A gyógyszer segíthet megnyitni az érzékelését, hogy egyáltalán tanulni tudjon.






Ha szorongáscsökkentő támogatással nyugodtabban élheti meg a helyzetet, az nem „bódítás” vagy „terhelés”, hanem egy lépés a fejlődés felé. Ha nem retteg minden alkalommal, lehetősége lesz arra, hogy valóban megszokja a folyamatot és új kellemesebb élményt társítson hozzá.




Amikor egy kutya annyira fél az állatorvosi vizsgálattól, hogy veszélyessé válik az őt ellátó személyzetre és önmagára, a gyógyszer nem luxus, hanem felelős döntés. Egy nyugodtabb állapotban a vizsgálat stresszmentesebb, biztonságosabb és pontosabb is lehet.



Ez nem „jópofa” szokás, hanem egy állandó belső feszültség jele. A gyógyszer segíthet csökkenteni ezt a belső kényszert, és lehetőséget ad arra, hogy más módokon is megtanuljon megnyugodni.



A pánikba eső kutya nem tud „hozzászokni” a hangokhoz, mert extrém stresszben van. Egy célzott gyógyszeres segítség nem csupán enyhíti a szenvedését, hanem lehetőséget teremt arra, hogy egyáltalán tanulni tudjon az adott helyzetben.


Ha egy kutya hirtelen új, túlzó viselkedéseket mutat, mint például reaktivitás vagy harapás, akkor egy fájdalomcsillapító próbaterápia felfedheti, hogy valójában egy rejtett fájdalom áll a háttérben. Sokszor az állatorvosi vagy egyéb fizikális vizsgálatok nem tudják kimutatni ezt a fájdalmat, de a gyógyszer segíthet „leleplezni” a valódi okot a tünetek "viselkedések" elmúlásával.

Andy Hale tréner szerint:
„Ahhoz, hogy egy kutya racionális döntéseket tudjon hozni, a tudatában minél több ajtónak nyitva kell maradnia.”

Ha ezek az ajtók bezáródnak, a kutya képtelen tanulni, fejlődni vagy ésszerű döntéseket hozni. Egy gyógyszeres támogatás nem „kikapcsolja” a kutyát, hanem segít kinyitni ezeket az ajtókat. Lehetővé teszi, hogy a tréner és a gazda tudása, segítsége végre eljusson hozzá.
Ne féljünk a gyógyszeres segítségtől, ha az a kutya életminőségét javítja! 

Mert a cél nem az, hogy „elaltassuk a problémát”, hanem az, hogy valódi fejlődés indulhasson el.

Kíváncsi vagyok a ti gondolataitokra ,véleményetekre , miért fogadnátok el vagy éppen utasítanátok el a gyógyszeres segítséget.
Írjátok
meg kommentben;)


Megjegyzések
Megjegyzés küldése